55°F / 43°F
52°F / 39°F

Published 11 months ago

By Antonije Kovačević

JOKIĆ ZA KORAK BLIŽE TITULI: Novim tripl-dablom srušio Lejkerse i pogurao Denver do 2:0 u finalu Zapada (VIDEO)

Nikola Jokić je još jednu stepenicu bliže osvajanju naslova šampiona NBA lige. Ekipa Denvera, predvođena srpskim asom, ostvarila je pobedu i u drugoj utakmici finala Zapadne konferencije protiv Los Anđelesa rezultatom 108-103

Jokić ovaj put nije bio najefikasniji u domaćem timu, tu ulogu je preuzeo Marej, koji je ubacio naverovatnih 23 poena u četvrtoj četvrtini, ukupno 37 (10sk, 5 as), ali je konstantno držao svoj tim u igri pred naletom razgoropađenih Lejkersa, koji su vodili veći deo utakmice, ali su na kraju ipak poklekli pred stampedom u poslednjem delu igre.

Reprezentativac Srbije ostvario je novi tripl dabl, sa 23 koša (nešto slabiji šut 21-9), 17 skokova i 12 asistencija. Tako je izbio na treće mesto večne liste sa ukupno 13 tripl-dablova u plej ofu, a ispred njega su samo Medžik Džonson i Lebron Džejms. Sa sedam tripl-dablova u ovom plej-ofu izjednačio se sa Viltom Čembrlenom sa najviše tripl-dablova u jednom plej ofu.

Treba istaći da je Jokić je svo vreme imao na leđima Dejvisa, koga je u odbrani duplirao Lebron Džejms, i u tom rvanju pod obručima Nikola je gubio mnogo snage, ali je uspevao da pohvata lopte i podeli pasove slobodnim saigračima, koji su to koristili u šutevima za tri poena i kontranapadima.

U ekipi Nagetsa dobre partije pružili su Porter sa 16 (7sk) i Brus Braun sa 12 poena (5sk).

Lejkersi su tri četvrtine leteli na krilima Lebrona (22p, 10as, 9sk), Rivsa (22p, 5as) i Hačimure (21p).

Serija se sada seli u Los Anđeles, sledeće utakmica igra se u subotu, a Lejkersi će morati da se saberu i uzvrate udarac ukoliko žele da produže ovo finale na više od 4 utakmice.

Piše: Antonije Kovačević Foto: Youtube