Dvoje evroposlanika objavilo je da su predali predsednici Evropskog parlamenta Roberti Mecoli pismo koje su im studenti biciklisti iz Srbije dali kada su došli u Strazbur pre tri nedelje.
„Uručili smo pismo koje su nam studenti iz Srbije – uz puno poverenje predali pre tri nedelje kada su biciklima doputovali do Strazbura“, napisao je evroposlanik Gordan Bosanac na mreži Iks.
With my colleagues in EP, we delivered the Serbian students' letters to President Roberta Metsola today. Their inspiring fight for justice reaches another important milestone. Just as them we stand firm for rule of law, justice, accountability and democracy. #SerbianStudents 🇷🇸🇪🇺 pic.twitter.com/9gLayzMJl9
— Irena Joveva (@IJoveva) May 6, 2025
On je dodao da je činjenica da su zahtevi studenata stigli do najviših instanci Evropskog parlamenta „važan korak napred za sve one koji žele drgačiju, bolju Srbiju“.
Evroposlanica Irena Joveva isto je objavila i rekla da je borba za pravdu srpskih studenata „dostigla još jednu važnu tačku“.
„Sa svojim kolegama u Evropskom parlamentu predali smo danas pisma srpskih studenata predsednici Roberti Mecoli. Njihova inspirišuća borba za pravdu dostigla je danas još jednu važnu tačku. Kao i oni mi smo za vladavinu prava, pravdu, odgovornost i demokratiju“, napisala je Joveva na mreži iks uz heštag #SerbianStudents.
Osamdesetak studenata i građana krenulo je 3. aprila biciklima iz kampusa Univerziteta u Novom Sadu do sedišta evropskih institucija u Strazburu, kako bi evropskoj javnosti skrenuli pažnju na studentske zahteve i situaciju u Srbiji nakon pada nadstrešnice 1. novembra. Tokom 13 dana prešli su oko 1.400 kilometara do Strazbura.
Poslanici Evropskog parlamenta raspravljaju danas u Strazburu o prvom izveštaju i rezoluciji izvestioca za Srbiju Tonina Picule. O izveštaju će se glasati u sredu, 7. maja.
OSTALE TEME:
STUDENTI MARATONCI STIGLI U ŠTUTGART: Srpska dijaspora priredila Darku rođendan za pamćenje! (VIDEO)
IZ DRUGOG POKUŠAJA: Fridrih Merc je ipak izglasan za kancelara posle istorijskog neuspeha!
STUDENTI TVRDE DA SE NEĆE KANDIDOVATI: Podržaćemo kredibilne ljude koji će zastupati glas naroda!
Izvor: N1, Foto: EPA-EFE / RONALD WITTEK



