Mediji u Hrvatskoj bruje o spektakularnom dočeku koji je sinoć u Beogradu priređen srpskim sportistima koji su se sa medaljama vratili sa Olimpijskih igara u Parizu.

Više desetina hiljada ljudi priredilo isped balkona Skupštine grada Beograda dočekalo je svoje heroje iz Pariza, a snimci i fotografije sa veličanstvenog slavlja obišli su ceo svet.

Potpuno drugačija slika viđena je Zagrebu. Hrvatske olimpijce dočekalo je svega stotinak navijača na aerodromu, pa ne čudi što se u izveštajima sa dočeka u Beogradu, koji su objavili hrvatski mediji, oseti velika doza ljubomore.

Popularni hrvatski portal „24 sata“ otvoreno je piriznao da su im Srbi održali lekciju.

PRATITE NAS I NA FEJSBUKU:

„U Beogradu „gorelo“ na dočeku olimpijaca, skupile su se hiljade. U Zagrebu stotinak ljudi“, naslov je na pomenutom portalu.

„Zagreb je već imao jedan doček olimpijaca na Trgu bana Jelačića. I tada je došao vrlo mali broj ljudi, puno manji od očekivanog. U Beogradu pred skupštinom skupile su se hiljade“, piše portal „24 sata“.

Foto: Printscreen

U tekstu pod naslovom: „Srbi priredili olimpijcima spektakularan doček. Pogledajte slavlje sa 40 hiljada ljudi“ hrvatski portal „Indeks“ uporedio je dočeke u Beogradu i Zagrebu.

Foto: Printscreen

„I dok je u Hrvatskoj doček za sportiste koji su se vratili sa Olimpijskih igara bio, najblaže rečen, skroman, srpski sportisti dobili su spektakularan doček“, piše „Indeks“.

Foto: Printscreen

PROČITAJTE VIŠE:

ZNA SE KO JE PRVI I KAD SU ŽURKE U PITANJU: Naši olimpijci posle dočeka završili u klubu, Nole poveo veselje! (VIDEO)

“OSEĆAO SAM PODRŠKU SRPSKOG NARODA”: Nikad emotivnije obraćanje Đokovića naciji!

“PRVO DA ČESTITAM SRBIJI”: Selektor vaterpolista Hrvatske jednim gestom pokazao kakav je gospodin!

Izvor: Kurir
Foto: Printscreen RTS