sport

HEROJSKA POBEDA “ORLOVA”: Dva penala, majstorije i kiks Rajkovića za pamćenje!

Published

on

Fudbalska reprezentacija Srbije je pobedila Azerbejdžan sa 3:1 u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo.

Dušan Vlahović je najpre postigao dva pogotka, da bi treći bio delo Dušana Tadića. Gosti su imali 1:1 nakon velikog kiksa Predraga Rajkovića.

Ovom pobedom je Srbija ostala prva u grupi sa bodom više od Portugala koji ima meč manje, te je “orlovima” ostao još samo duel protiv Portugalaca 14. novembra koji će odlučiti ko će direktno na Svetsko prvenstvo.

Pristupom već u prvom napadu je Srbija pokazala da ćemo imati jedno zanimljivo za gledanje poluvreme, ali ko je očekivao da će se sve te stvari izdešavati. Dve uzastopne stative, stopostotne prilike, penal, pa i gol iz kaznenog udarca, a onda i strašan kiks Predraga Rajkovića, koji će sigurno završiti na nekoj od Jutjub kompilacijama “funny football fails”.

Od starta se za gotovo sve na terenu pitala domaća reprezentacija, a Srbija je najbliža golu bila u 11. minutu kada je odlično šutirao Dušan Vlahović, ali i pogodio samo stativu. Tri minuta kasnije se još jednom zatresao okvir gola Azerbejdžana, ponovo stativa, ali tada od strane igrača te reprezentacije koji je umalo u želji da otkloni opasnost pred svojim golom bio strelac autogola.

Ako na stranu, makar na momenat, stavimo Dušana Vlahovića koji je odigrao jedan od najboljih mečeva u reprezentativnoj karijeri, po krilu je uzduž i popreko goste maltretirao Darko Lazović. Neumorni kreativac je preuzeo “Dušan Tadić ulogu” u taboru “orlova” tokom prvog poluvremena, ali i na startu drugog.

Međutim kako smo istakli Vlahovića i Lazovića, treba pomenuti i Šahrudina Magomedalijeva koji je bio jedan od najboljih učesnika utakmice. Iako je primio dva gola, veliki broj šansi je odbranio golman Azerbejdžana i sprečio dobar deo opasnih akcija pravovremenim reakcijama.

Ali je nekako pukla ta opna Magomedalijeva pred golom gostiju u 31. minutu, mada – nakon kaznenog udarca. Dušan Vlahović je najpre iznudio čist penal, a onda i bio siguran sa 11 metara za vođstvo “orlova”.

Izvor: Blic Foto: Twitter / @FSS