Connect with us

sport

FRANCUZI MOĆNO KRENULI U ODBRANU TITULE: Razigrani Žiru i Mbape za preokret i ubedljivu pobedu protiv “kengura”

Published

on

Fudbaleri Francuske pobedili su večeras u Dohi selekciju Australije sa 4:1, u meču prvog kola Grupe D na Svetskom prvenstvu. Strelci za Francusku bili su Adrian Rabio, Olivije Žiru dva puta, i Kilijan Mbape. Gol za Australiju postigao je Kreg Gudvin.

Povela je Australija u devetom minutu pogotkom Krega Gudvina. Francuska je do izjednačenja stigla u 27. minutu golom Adriana Rabioa.

Samo pet minuta kasnije Francuska je stigla do preokreta. Mbape je petom odigrao do Rabioa, ovaj odlično proigrao Žirua, koji je sa šest metara prosledio loptu u praznu mrežu.

Povećali su vođstvpo u 68.minutu. Dembele je centrirao sa desne strane, Mbape se odlično snašao izmedju dva igrača Australije i glavom sa pet metara poslao loptu u mrežu i doneo Francuskoj vodjstvo od 3:1.

Tri minuta kasnije Francuska je stigla do četvrtog gola i ubedljivog vođstva. Mbape je odlično prošao po levoj strani, centrirao, a Žiru je glavom rutinski postigao svoj drugi gol na meču.

Izvor: Kurir Sport Foto: