Četiri učenika Matematičke gimnazije u Beogradu osvojili su srebrne i bronzane medalje na sedmoj balkanskoj olimpijadi iz fizike održana je od 26. do 29. juna u Ohridu, u organizaciji Društva fizičara Makedonije.

Pavle Ignjatović osvojio je srebrnu medalju i dobio specijalnu nagradu za najbolje rešen teorijski zadatak, Joakim Pavlović osvojio je srebrnu medalju, Filip Kilibarda nagrađen je bronzanom medaljom, a Damjan Tropin dobio je pohvalu.

Tim su vodili prof. dr Imre Gut i Jovica Milisavljević, a kao gosti Olimpijadi su prisustvovali prof. dr Bratislav Obradović i prof. dr Mićo Mitrović.

Srbiju je na ovom prestižnom takmičenju predstavljao tim sačinjen isključivo od učenika Matematičke gimnazije u Beogradu.

OSTALE TEME:

VUKOVCI ODBILI DA SE RUKUJU SA GRADONAČELNIKOM ČAČKA: Sa roditeljima zapevali „ko ne skače, taj je ćaci“! (VIDEO)

VUČIĆ O BLOKADAMA ŠIROM SRBIJE: Tuču posle utakmice traži onaj ko je izgubio, država uradila posao!

KOLUMNA, KOVAČEVIĆ: O studentima i onima koji bi hteli isto što i oni, samo ne znaju kako. Ali se ipak ljute što nije po njihovom…

ZVONA ZA CARA LAZARA U AMERICI: Generalni konzul Božović i prestolonaslednik Aleksandar prisustvovali liturgiji u Nju Džerziju! (FOTO)

„NISAM OČEKIVALA POBEDU, NOSIM PRIZRENSKU NOŠNJU“: U Gračanici izabrana Kosovka devojka, pobedila Kristina Jokić iz sela Banje! (FOTO)

Izvor: RTS, Foto: Mg.edu.rs