Samo dve nedelje nakon svečanog puštanja brze pruge, na kojoj je prisustvo bilo dozvoljeno isključivo lojalistima SNS-a dok je građanima policija zabranila pristup, pojavile su se nove pukotine na podvožnjaku kod „Patrije“, saopštila je Stranka slobode i pravde iz Subotice.
Gradski odbor Stranke slobode i pravde Subotice još je pre dve godine upozoravao na ista oštećenja, koja su izvođači tada samo prekrečili, a danas radnici ponovo popravljaju konstrukciju varom na betonskoj armaturi, dodali su.
„Pored toga, železnička stanica u Subotici nije ni otvorena, jer radovi nisu rađeni po građevinskom projektu, što dodatno potvrđuje da se kvalitet i stručnost žrtvuju na oltaru propagande i partijske lojalnosti“, navodi se u saopštenju.
Ukazuje se i da „ova slika jasno pokazuje kako izgleda kada se korupcija ugrađuje umesto kvalitetnog građevinskog materijala, a propaganda zamenjuje nadzor i stručnost“.
SAZNAJTE VIŠE:
„Dok se vlast hvali ‘istorijskim’ projektima, objekti se raspadaju već posle dve nedelje, dok se približava godišnjica tragedije u Novom Sadu u kojoj je poginulo 16 ljudi zbog korupcije i nemara režima“, poručuje SSP iz Subotice.
Gradski odbor Stranke slobode i pravde Subotice zahteva da građevinska inspekcija hitno izađe na teren, utvrdi pravo stanje i naloži trajno rešenje, uz odgovornost svih koji su svojim potpisima i propustima doveli do ovog stanja, navode.
„Jer kada se betonska armatura vari dve nedelje nakon otvaranja, ne puca beton, puca sistem“, zaključuju.
OSTALE TEME:
EXPO, ĆACILEND I SANKCIJE: Evo šta piše u rezolucije Evropskog parlamenta o Srbiji!
LUDNICA U BEČU: Srbinu upali u stan, izboli ga i pretukli, a na kraju on završio uhapšen!
CRNOM FARBOM NA NOVAKA KOJI PUMPA: Uništen Pijanistin mural Đokovića u centru Beograda (FOTO)
SUSRET DVE LEGENDE: Đoković se sastao sa Kristijanom Ronaldom u Rijadu, evo šta su radili! (FOTO)
Izvor: N1; Foto: SSP Subotica



