46°F / 39°F
45°F / 36°F

Published 12 months ago

By Serbian Times

DRAMA U KNEŽEVINI: Crno-beli u poslednjem minutu savladali Monako i obezbedili TOP 8!

Košarkaši Partizana su pobedili Monako u gostima rezultatom 88-84 u meču 33. kola Evrolige.

Crno-beli su u dvorani ‘’Gaston Medesan’’ savladali ekipu Monaka rezultatom , u meču 33. kola Evrolige. Od katastrofalnog početka, preko velikog preokreta i ogromne prednosti, do potpunog pada u igri i dozvoljenog preokreta – pravi rolerkoster gledali smo u Kneževini.

Na kraju je Partizan u dramatičnoj završnici prelomio meč i slavio protiv ekipe Saše Obradovića – 84:88.

Do pobede su ih predvodili Aleksa Avramović i Zek Ledej sa po 22 poena, dok su po 12 ubacili Alen Smailagić i Džejms Naneli.

U poraženom sastavu istakli su se Eli Okobo sa 23 i Alfa Dijalo sa 11 poena, dok su po deset ubacili Džordan Lojd, Majk Džejms, Donta Hol i Donatas Moteijunas.

Nije dobro počeo susret u kneževini za crno-bele, mora se priznati. Kriza u napadu bila je primetna, u uvodna tri minuta jedini koji je poentirao bio je Alen Smailagić, i to sa linije penala, odakle je bio polovičan. Sa druge strane, Monako nije prezao od toga da pokaže kakvim napadačkim arsenalom raspolaže, pogotovo Majk Džejms, pa smo već u uvodnom delu prve deonice videli prvu dvocifrenu prednost u korist “kneževa”.

Katastrofalna odbrana Partizana bila je razlog velikog minusa, ali je na krilima Smailagića, kome se priključio i Joanis Papapetru “parni valjak” uspeo da prepolovi prednost. Delovalo je da je to taj povratak, ali je preko Lojda i Moteijunasa tim Saše Obradovića ponovo došao do deset poena viška.

Finiš prve deonice prošao u je u znaku crno-belih, koje je pokrenuo Džejms Naneli, da bi poenima Dantea Egzuma i Zeka Ledeja Partizan uspeo da se u potpunosti vrati, ali je lošom reakcijom u finišu prvog kvartala ispustio priliku da izjednači ili povede. U kontri je to kaznio Okobo, te je nakon deset minuta košarke rezultat glasio 22:18.

Druga četvrtina kompletna je protekla u znaku jednog čoveka – Alekse Avramovića! Reprezentativac Srbije i jedan od glavnih uzdanica selektora Svetislava Pešića dobio je šansu kao neko ko je pre svega imao zaduženje da zaustavi Majka Džejmsa, ali je svom timu doneo mnogo više tokom ovog kvartala!

Uveo se u utakmicu sa nekoliko kvalitetnih prodora, kojima je krckao razliku “kneževa”, da bi rafalnom paljbom sa distance doveo Partizan i do prvog vođstva na utakmici! Na to se, još jednim dalekometnim hicem, nadovezao i Alen Smailagić, koji je još jednom pokazao da puca od samopouzdanja i da je spreman da odgovori zadacima koje trener od njega zahteva, ko god bio protivnik.

U finišu prvog poluvremena nastavio je Avramović po svome, došao je do cifre od čak 15 poena, a crno-beli su stigli i do prve dvocifrene prednosti! Imao je priliku “parni valjak” da istu dodatno poveća, ali je nekoliko loših poteza Dantea Egzuma koštalo njegovu ekipu veće prednosti. Obzirom na to da u uvodnih 20 minuta Željko Obradović gotovo nikakav doprinos nije dobio od pomenutog Egzuma, Kevina Pantera i Matijasa Lesora, rezultat 35:42 na poluvremenu bio je istinska premija za Partizan.

Treća deonica počela je prilično dobro za crno-bele, koji su preko Kevina Pantera i Zeka Ledeja uspeli da dođu do ogromnog plusa od 15 poena! Sve je delovalo sjajno za “parni valjak”, ali je usledio prilično nekarakterističan pad za ekipu Željka Obradovića.

Naime, serijom 11:0 domaći su, pre svega preko Džordana Lojda i Elija Okoba uspeli da se u potpunosti vrate u susret, a u dobroj meri je tome kumovao Dante Egzum, koji je definitivno odigrao najlošiju utakmicu u ovoj sezoni. Australijanac se nikako nije snašao protiv pokretnih bekova Monaka, te je utakmica ponovo bila živa.

Konačno su crno-beli poene dobili preko Avramovića, da bi sjajnom serijom u finišu treće deonice Zek Ledej ponovo uspeo da na konto “parnog valjka” upiše nešto osetniju prednost. Mnogo uspona i padova, ali je pred odlučujuću četvrtinu prednost bila na strani gostiju, u visini od šest poena – 56:62.

Nije krenula poslednja četvrtina dobro po Partizan, pošto je pod faulom Avramovića Okobo ponovo uspeo da spusti razliku. Na sve što su crno-beli igrali u napadu “kneževi” su imali odgovor, a pomenuti Avramović je još jednom trojkom uspeo da odlepi svoj tim na plus od osam poena!

Ekipa Saše Obradovića je izuzetno žilava, spade u rang onih koje se nikada ne predaju, a to je pokazao i Majk Džejms, koji je u nekoliko navrata sjajno pročitao igru i vratio Monako na minus od samo dva poena. Tada je na scenu stupio Džejms Naneli, koji je sa pet vezanih poena odgovorio i vratio crno-bele na plus sedam.

Činilo se da bi to mogao da bude momenat koji je prelomio meč, ali je Partizan još jednom uspeo da prospe razliku i doživi ogroman pad u igri, što su “kneževi” iskoristili i serijom 8:0 došli do prve prednosti u drugom poluvremenu. Očekivala nas je drama.

Na kraju, u neizvesnoj završnici pitanje pobednika rešio je Kevin Panter, koji je na 17 sekundi pre kraja doneo svom timu plus četiri, koji je bio dovoljan za trijumf

KRALJEVSKI KLUB NA KOLENIMA: Partizan pobedio Real Madrid pred rekordnom publikom!

PORAZ KOJI NE BOLI: Barselona ludim trojkama pobedila Partizan, Crno-beli i dalje na korak od TOP 8!

NOVAK ĐOKOVIĆ BODRIO PARTIZAN U ARENI: Punom dvoranom se orilo “Nole Grobare”! (FOTO)