Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp nominovao je više kandidata za ambasadorske, pravosudne i visoke administrativne funkcije, uključujući i novog ambasadora SAD u Srbiji, objavljeno je na zvaničnoj stranici Bele kuće.

Među nominovanima je Majkl Jang iz Jute, koji je predložen za izvanrednog i opunomoćenog ambasadora Sjedinjenih Američkih Država u Srbiji.

SAD su takođe nominovale su Ronalda Džonsona za ambasadora SAD u Bosni i Hercegovini.

Kako je navedeno na zvaničnom sajtu Bele kuće, nominacija Džonsona upućena je američkom Senatu zajedno s predlozima kandidata za ambasadore u drugim državama.

Džonson je penzionisani brigadni general poreklom iz američke države Masačusets.

Karijeru u marincima započeo je 1980. godine kao komandir voda i čete, a tokom službe obavljao je niz komandnih i međunarodnih dužnosti, uključujući angažman na Kubi gde je bio komandir jedinice za kopnenu odbranu u bazi Gvantanamo.

Bio je vojni posmatrač Ujedinjenih nacija u Libanu i na Sinaju, a učestvovao je i u operacijama „Pustinjski štit“ i „Pustinjska oluja“ tokom Zalivskog rata.

Iz vojske je penzionisan 2010. godine.

OSTALE TEME:

„DOK SAM ŽIVA BORIĆU SE ZA SVOJU DECU“: Milica (75) čuva i pazi svoja dva nepokretna sina u zabačenom selu kod Prijepolja!

PORODIČNA SVAĐA PRERASLA U KRVAVI PIR: Horor kod Portlanda, ubica likvidirao više ljudi pa ranio policajca! (VIDEO)

SRBIJA SRUŠILA ŠAMPIONA SVETA: Orlovi i nezaustavljivi Stojačić održali čas basketa Špancima! (VIDEO)

„BEZ TEBE NEMA NI NAS“: Proglas okuplja dijasporu u Nemačkoj, Bjela, Kesić i Manjifiko u Frankfurtu, Minhenu i Štutgartu!

VELIKA BORBA U SRPSKOM DERBIJU ČIKAGA: Dinara u gostima savladala United Serbs sa 4-2! (VIDEO + FOTO GALERIJA)

Izvor: Telegraf; Foto: University of Washington

Ostavi komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *