43°F / 36°F

Published 3 years ago

By admin

DOMAĆIN SLAVIO U 5 SETOVA: Odbojkaši Srbije izgubili od Poljske!

Reprezentacija Srbije je zabeležila prvi poraz na Evropskom prvenstvu jer je u derbiju grupe bila bolja od nje Poljska rezultatom 3:2 (25:21, 23:25, 20:25, 25:20, 16:14) u setovima.

U sjajnom meču su briljirali Ivović i Kovačević, dok je Atanasijević bio solidan. Sa druge strane je nerešiva enigma bio Leon.

Vodila se žestoka borba tokom prvog seta u kojem su Poljaci uglavnom kontrolisali rezultat. Rizikovali su sa servisima i na taj način pravili razliku. Briljirao je Kubanac u redovima Poljaka Leon koji je bombama donosio prednost.

Srbija je uspevala da se vraća u igru sve do same završnice kada Poljska serijom dobrih servisa osvaja drugi set.

Sličan scenario smo videli u drugom setu. vodila se velika borba do sredine kada ovoga puta Srbija pravi tri poena razlike. Poljska je uspela na kratko da uzvrati, ali su ovoga puta naši momvci bili fokusirani i uspeli u završnic da spreče novi povratak rival i tako došli do izjednačenja u setovima.

U trećem setu smo videli sjajnu igru naših. Od samog starta su uspeli da se odlepe i dođu do šest poena prednosti. Poljska je delovala grogirano, ali na kratko sredinom seta uspeva da pronađe odgovor i da se maltene vrati u egal. Tada na scenu stupa maestralni Ivović koji je servisima i poenima odbio nalet i na kraju doneo lako osvojeni set za Srbiju.

Ono što smo gledali u trećem u korist Srbije, u četvrtom je išlo na ovdenicu Poljske. Rano su napravili razliku, stekli veliku prednost koju je Srbija anulirala, ali poput Poljaka nije imala snage za potpuni preokret i otišlo se u peti set.

Poljska je krenula odlično, povela sa 4:1, ali su se naši momci malo po malo vratili u meč i uveli set u dramatičnu završnicu.