Srbija

ĐOKOVIĆ U POLUFINALU ROLAN GAROSA: Stigla Novakova osveta za diskvalifikaciju (FOTO, VIDEO)

Published

on

Novak Đoković put ka tituli na Rolan Garosu! Svetski broj jedan je posle 190 minuta igre pobedio Pabla Karenju Bustu iz Španije sa 4:6, 6:2, 6:3, 6:4. Novak se po jubilarni, deseti put, plasirao u polufinale na pariskoj šljaci i ostvario 36. pobedu u sezoni.

Tako se na neki način osvetio Špancu za jedinu “poraz” u ovoj godini, onu neverovatnu diskvalifikaciju pre mesec dana na US Openu. Sa Špancem se do ovog meča sastao četiri puta, a od večeras vodi u pobedama vodi sa 4:1.

Nije ni sada bilo lako, igrao je Pablo veoma dobro i ovde u Parizu, namučio Novaka, ali najvažnije je da će srpski teniser igrati za plasman u finale u petak protiv Stefanosa Cicipasa.

Uoči početka meča govorilo se više o toj prihološkoj dimenziji meča, da li će Novak mislima biti više u Njujorku, gde se dogodila ona nesrećna diskvalifikacija u meču sa Karenjom Bustom, ali ovog puta problem je bio druge prirode.

Ušao je Novak u meč sa fizičkim problemom koji je osetio na zagrevanju, koji sat pre početka meča, kada je zatražio pomoć lekara.

Na teren je stigao sa vidnom trakom na desnom delu vrata, a kada je počeo meč, videlo se da ima problem sa levim laktom i to se jako reflektovalo na njegovu igru, posebno na početni udarac koji je u prvom setu daleko slabiji od onog koji je imao do sada u toku turnira.

Zatražio je posle prvog brejka ša Španca u prvom setu na 2:3 intervenciju, fizio Miljan Amanović mu je masirao vrat, a delovalo je i da ga muči lakat.

Kako god bilo, na 3:4, Novak je uspeo da vrati brejk i izjednači, ali Španac je odmah uzvratio ribrejkom i potom posle 51 minuta igre upisao prvi set.

Bio je to ujedno i prvi izgubljeni set za broja jedan ove godine u Parizu.

Uspeo je Đoković početkom drugog seta da sve to potisne u drugi plan, zaigra bolje, vratio mu se i prvi servis i posledica svega bila je bolja i sigurnija igra.

Napravio je u četvrtom gemu brejk, potom je u narednom na svoj servis morao da spašava brejk loptu, ali je odoleo i servis vinerima došao do potvrde brejka i prednosti od 4:1.

Nastavio je sigurno i potom posle 35 minuta igre u drugom setu stigao do 6:2 i izjednačenja u meču.

Nije beznačajno reći, podigao je u tom drugom setu procenat ubačenog servisa sa 40 na 70 odsto i to je dalo rezultata.

Odlično je šampion turnira iz 2016. započeo i treći set, uz brejk stigao do 3:0 i činilo se da će lako osvojiti set.

Međutim, usledio je mali pad koncentracije, period nešto bolje igre Španca koji je vratio brejk izjednačio na 3:3 a onda imao priliku i za brejk, ali je Novak odoleo u tom sedmom gemu.

Bilo je to ključno, jer je Đoković dobio i naredna dva gema i posle 131 minuta igre imao je u džepu 2:1 u setovima.

U četvrtom setu, morao je Novak da se pomući za novi brejk, u trećem i petom gemu je propustio ukupno pet brejk šansi, ali nije u tom sedmom gemu, kada je konačno slomio otpor Španca i poveo sa 4:3.

Bilo je to presudno, sačuvao je tu prednost i na kraju stigao do 36. pobede u ovoj sezoni.

Protiv Cicipasa u petak igraće šesti put u karijeri, u pobedama vodi sa 3:2, a prošli meč igrali su u dinalu Dubaija ove godine kada je Novak slavio sa 6:3, 6:4.

Biće im ovo i drugi meč na šljaci, prethodni 2019. i Madridu dobio je Novak istim rezultatom.

Izvor: Nova.rs