73°F / 59°F

Published 4 years ago

By admin

ĐOKOVIĆ U POLUFINALU ROLAN GAROSA: Stigla Novakova osveta za diskvalifikaciju (FOTO, VIDEO)

Novak Đoković put ka tituli na Rolan Garosu! Svetski broj jedan je posle 190 minuta igre pobedio Pabla Karenju Bustu iz Španije sa 4:6, 6:2, 6:3, 6:4. Novak se po jubilarni, deseti put, plasirao u polufinale na pariskoj šljaci i ostvario 36. pobedu u sezoni.

Tako se na neki način osvetio Špancu za jedinu “poraz” u ovoj godini, onu neverovatnu diskvalifikaciju pre mesec dana na US Openu. Sa Špancem se do ovog meča sastao četiri puta, a od večeras vodi u pobedama vodi sa 4:1.

Nije ni sada bilo lako, igrao je Pablo veoma dobro i ovde u Parizu, namučio Novaka, ali najvažnije je da će srpski teniser igrati za plasman u finale u petak protiv Stefanosa Cicipasa.

Uoči početka meča govorilo se više o toj prihološkoj dimenziji meča, da li će Novak mislima biti više u Njujorku, gde se dogodila ona nesrećna diskvalifikacija u meču sa Karenjom Bustom, ali ovog puta problem je bio druge prirode.

Ušao je Novak u meč sa fizičkim problemom koji je osetio na zagrevanju, koji sat pre početka meča, kada je zatražio pomoć lekara.

Na teren je stigao sa vidnom trakom na desnom delu vrata, a kada je počeo meč, videlo se da ima problem sa levim laktom i to se jako reflektovalo na njegovu igru, posebno na početni udarac koji je u prvom setu daleko slabiji od onog koji je imao do sada u toku turnira.

Zatražio je posle prvog brejka ša Španca u prvom setu na 2:3 intervenciju, fizio Miljan Amanović mu je masirao vrat, a delovalo je i da ga muči lakat.

Kako god bilo, na 3:4, Novak je uspeo da vrati brejk i izjednači, ali Španac je odmah uzvratio ribrejkom i potom posle 51 minuta igre upisao prvi set.

Bio je to ujedno i prvi izgubljeni set za broja jedan ove godine u Parizu.

Uspeo je Đoković početkom drugog seta da sve to potisne u drugi plan, zaigra bolje, vratio mu se i prvi servis i posledica svega bila je bolja i sigurnija igra.

Napravio je u četvrtom gemu brejk, potom je u narednom na svoj servis morao da spašava brejk loptu, ali je odoleo i servis vinerima došao do potvrde brejka i prednosti od 4:1.

Nastavio je sigurno i potom posle 35 minuta igre u drugom setu stigao do 6:2 i izjednačenja u meču.

Nije beznačajno reći, podigao je u tom drugom setu procenat ubačenog servisa sa 40 na 70 odsto i to je dalo rezultata.

Odlično je šampion turnira iz 2016. započeo i treći set, uz brejk stigao do 3:0 i činilo se da će lako osvojiti set.

Međutim, usledio je mali pad koncentracije, period nešto bolje igre Španca koji je vratio brejk izjednačio na 3:3 a onda imao priliku i za brejk, ali je Novak odoleo u tom sedmom gemu.

Bilo je to ključno, jer je Đoković dobio i naredna dva gema i posle 131 minuta igre imao je u džepu 2:1 u setovima.

U četvrtom setu, morao je Novak da se pomući za novi brejk, u trećem i petom gemu je propustio ukupno pet brejk šansi, ali nije u tom sedmom gemu, kada je konačno slomio otpor Španca i poveo sa 4:3.

Bilo je to presudno, sačuvao je tu prednost i na kraju stigao do 36. pobede u ovoj sezoni.

Protiv Cicipasa u petak igraće šesti put u karijeri, u pobedama vodi sa 3:2, a prošli meč igrali su u dinalu Dubaija ove godine kada je Novak slavio sa 6:3, 6:4.

Biće im ovo i drugi meč na šljaci, prethodni 2019. i Madridu dobio je Novak istim rezultatom.

Izvor: Nova.rs