Chicago
75°
Partly Cloudy
6:37 am6:48 pm CDT
Feels like: 75°F
Wind: 7mph E
Humidity: 65%
Pressure: 30.1"Hg
UV index: 3
SatSunMon
75/59°F
72/63°F
70/61°F

Published 2 months ago

By Antonije Kovačević

DEVOJKE OSVETLALE OBRAZ! Srbija osvojila tri medalje na Evropskoj informatičkoj olimpijadi! (FOTO)

Na 3. Evropskoj informatičkoj olimpijadi za devojke (European Girls’ Olympiad in Informatics – EGOI), koja se od 15. do 21. jula održava u Lundu (Švedska), članice tima Republike Srbije osvojile su tri medalje. Tim je odabran nakon nekoliko etapa informatičkih takmičenja u organizaciji Društva matematičara Srbije.

Naše reprezentativke na Evropskoj informatičkoj olimpijadi za devojke ostvarile su sledeće rezultate:

Sofija Čebašek, Matematička gimnazija, Beograd – srebrna medalja

Anja Dožić, Matematička gimnazija, Beograd – bronzana medalja

-Iva Živković, Matematička gimnazija, Beograd – bronzana medalja

Članica tima Republike Srbije bila je i Anđela Nestorović, Matematička gimnazija, Beograd

Na takmičenju je učestvovalo 189 takmičarki iz 52 zemlje.

Naše učenice su se takmičile u rešavanju 8 algoritamskih zadataka, a autori jednog od zadataka su Pavle Martinović i Mladen Puzić, članovi komisije za srednjoškolska takmičenja iz informatike u Srbiji.

Rukovodioci EGOI tima Republike Srbije bili su dr Marko Savić – Prirodno-matematički fakultet Univerziteta u Novom Sadu i Aleksa Milisavljević – Ecole Polytechnique Federale de Lausanne, Lozana, Švajcarska. Značajnu podršku našoj ekipi pružio je Microsoft Development Center Srbija.

Izvor: Društvo matematičara Srbije Foto: Privatna arhiva

YOU MAY LIKE