Published 3 years ago

By Antonije Kovačević

DELFINI POTOPILI ŽABARE: Gvozdeni srpski vaterpolo puk ubedljivo do polufinala u Tokiju!

Sjajan dan za srpski sport! Posle košarkašica i odbojkašica i vaterpolisti Srbije plasirali su se u polufinale Olimpijskih igara u Tokiju.

Vaterpolo reprezentacija Srbije izborila je plasman među četiri najbolje ekipe na olimpijskom turniru, pošto je u četvrtfinalu savladala aktuelnog svetskog šampiona – selekciju Italije rezultatom 10:6!

Srbija je odlično počela meč i već u prvoj četrvtini napravila veliku razliku (5-2), koju je još više uvećala u drugoj četvrtini (9-3), da bi u naredne dve četvrtine čuvala snagu i vođstvo, što je na momente nerviralo selektora Dejana Savića. Najbolji u našoj selekciji bili su sjajni golman Branislav Mitrović, kapiten Filip Filipović, te Dušan Mandić i Andrija Prlainović.

Utakmicu je odlučila odlična igra u odbrani, naročito sa igračem manje, a desio se i kuriozitet pa se Srbija u jednom trenutku odbranila i sa tri igrača manje.

Srbija će u polufinalu igrati protiv reprezentacije Španije, koja je ranije danas bila bolja od Sjedinjenih Američkih Država (12:8).

Izvor: Serbian Times /Kurir.rs Foto: Serbianshop