Rumunski predsednik Klaus Johanis saopštio je da podnosi ostavku, posle kritika da je ostao na funkciji posle poništavanja predsedničkih izbora održanih u decembru.

„Da bih poštedeo Rumuniju i rumunske građane od krize, napuštam funkciju u sredu“, rekao je Johanis u svečanom govoru u Bukureštu.

Ustavni sud Rumunije je u decembru poništio predsedničke izbore zbog „velike sumnje u rusko mešanje“.

PROČITAJTE VIŠE:

Sud je naveo da poništava celokupan proces za izbor rumunskog predsednika, a da bi se uverio u validnost i legalnost izbora zatražio je da se ceo izborni proces ponovi.

Odluka je pod pritiskom EU doneta samo nekoliko dana pošto je skinuta tajnost sa obaveštajnih dokumenata u kojima se tvrdila je Rusija vodila koordinisanu onlajn kampanju promovisanja desno orijentisanog Kalina Đorđeskua, koji je navodno zbog toga osvojio najviše glasova u prvom krugu, što se ispostavilo kao netačno.

OSTALE TEME:

„PLAĆALI ZA OBJAVLJIVANJE PROPAGANDE“: Gašenje USAID-a izazvalo haos u svetu medija, mnogi na ivici opstanka!

“STUDENTI, ZAVRŠITE ONO ŠTO SMO MI ZAPOČELI”: Na protestu u Čikagu i gospođa Zdravka, veteran protesta iz 1968! (VIDEO)

„NAPLATIĆEMO I MI NJIMA“: Tramp uvodi carine 25 odsto na aluminijum i čelik, ukida se proizvodnja kovanica!

MINA JE SRPSKA ANĐELINA DŽOLI: Završila genetički inženjering i molekularnu biologiju, a evo kako se bori sa predrasudama!

PRVA CRNOGORKA NA JUŽNOM POLU: Vesna provela 20 dana na Antarktiku, satima bili zaglavljeni između santi leda!

Izvor: N1, Foto: AFP