52°F / 39°F

Published 1 year ago

By Serbian Times

CRVENA ZVEZDA PREOKRETOM DO POBEDE: Nedović i Kampaco srušili Špance!

Niz poraza je prekinut – košarkaši Crvene zvezde savladali su ekipu Baskonije u 30. kolu Evrolige rezultatom 74:63.

Španski tim je tokom prve četvrtine lako došao do prednosti, dok su se crveno-beli mučili sa realizacijom šuta. Ipak, izabranici Duška Ivanovića su doživeli totalni „procvat“ tokom dugog poluvreme, uspeli da odu na dvocifrenu prednost, a protivnicima nisu dozvolili ni u jednom momentu da se „vrate“ rezultatski u meč, iako su par puta pripretili.

Najraspoloženiji u timu sa Malog Kalemegdana bio je Nemanja Nedović sa 20, pratio ga je Ben Bentil koji je postigao 12 poena, dok su dvocireni još bili Dobrić sa 11 i Martin sa 10 ubačenih koševa.

U gostujućoj ekipi dominantan je bio Darijus Tompson sa 15 poena, a pratili su ga Giedrajtis sa 10 i Kotsar sa devet ubačenih poena. Zanimljivo je da je Hauard, najbolji strelac ove ekipe ubacio samo tri poena.

Gostujući košarkaši uspešno su obezbedili prvi napad, a onda i odmah poveli – van linije 6,75 bio je siguran Tompson. Na drugoj strani crveno-beli nisu uspeli da dođu do poena skoro čitava tri minuta, a seriju promašaja Zvezde prekinuo je Martin snažnim zakucavanjem . Usledila je nešto brža igra na obe strane, španski tim je vezao par promašaja, a najbolje se u napadu domaćeg tima najbolje „snašao“ Luka Vildosa, koji je pogodio za tri (7:11). Nastavljena je igra u istom ritmu, da bi u jednom momentu tim sa Malog Kalemegdana odlično zaigrao u odbrani i posle ukradene lopte Luke Mitrovića i zakucavanja Ognjena Dobrića Zvezda došla na svega tri poena zaostatka (14:17). Ali… Nisu uspeli izabranici Duška Ivanovića da zaprete ozbiljnije Baskoniji, koja je uspešno čuvala prednost stečenu početkom prvog dela četvrtine, pa su posle deset minuta igre u hali „Aleksandar Nikolić“ gostujući košarkaši imali pet poena prednosti (21:26).U timu Zvezde su se posle nekoliko propuštenih mečeva opet našli Ognjen Dobrić, koji je i bio najraspoloženiji u crveno-belom timu tokom prvih deset minuta (pet poena), kao i Nemanja Nedović.

Dobro su crveno-beli otvorili drugi deo igre, Petrušev je pogodio, Zvezda je bila opet na tri poena zaostatka (23:26), a onda totalni pad u igri tima Duška Ivanovića. Španski tim je napravio seriju od 7-0 što im je omuogućilo prvo dvocifreno vođstvo na meču (23:33), a redom su pogađali Raieste, Inok i Marinković. I za razliku od prvog kvartala gde se igralo u tranziciji u gde smo gledali brze napade, to nije bio slučaj tokom drugih deset minuta. Dobre odbrane na obe strane dovele su do skoro dva minuta bez poena na obe strane. Zvezda je uspela da smanji prednost gostiju i to upravo posle odlične odbrane Luke Vildose. Ukrao je Argentinac loptu, poveo tim u kontranapad, a onda asistirao Benu Bentilu, koji se lako snašao pod košem (27:35). Nastavljena je sjajna odbrana Zvezde, pa su crveno-beli predvođeni Fakundom Kampacom, koji je sjajan posao radio u defanzivi, uspeli da se vrate na svega pola koša zaostatke (34:35), a izabranici trenera Penjaroje u tom periodu nisu dali koš puna četiri minuta, poslednji je bio onaj Vanje Marinkovića u trećem minutu ove deonice. Tajm-aut gostujućeg tima nije urodio plodom, Crvena zvezda je prvi put na meču povela minut do kraja prvog poluvremena, kada je Nemanja Nedović pogodio sa poludistance (37:35). Uspeo je „napokon“ gostujući tim da postigne poene i opet povede, van linije 6,75 siguran je bio Hauard (37:38). Zvao je crnogorski stručnjak tajm-aut 25 sekundi pre kraja prvog poluvremena I imalo je efekta – Ognjen Dobrić je uhvatio ofanzivni skok posle promašaja Fakunda Kampaca I tako svom timu doneo minimalnu prednost posle 20 minuta igre (39:38).

Fenomenalna treća četvrtina Crvene zvezde. Uspeli su izabranici Duška Ivanovića da “izlude” goste. Predvođeni izuzetno raspoloženim Benom Bentilom uspeli su da dođu do prvog dvocifrenog vođstva (50:40), a onda su poeni samo nastavili da se nižu preko Nedovića I Dobrića. Odlični su bili crveno-beli I u odbrani, a za razliku od prethodnog poluvremena, hteo ih je I šut. U nekoliko navrata su se gosti “vraćali” na jednocifren zaostatak, poslednji put trojkom Vanje Marinkovića (55:49). Tačku na trećih deset minuta stavio je Hasan Martin, koji je bio siguran pod košem (57:49).

Imala je Zvezda plus osam početkom poslednjeg kvartala, a onda je uspela vrlo brzo da se vrati na dvocifrenu prednost (59:49). Darijus Tompson je uspeo da vrati svoj tim “u život”, pošto je vezao četiri poena I “naterao” Duška Ivanovića da zove tajm-aut (62:55). Usledila je “rafalna” paljba trojki Crvene zvezde – prvo Kampaco, pa Nedović (68:59). Nešto više od tri minuta pred kraj meča tehničku grešku je dobio trener španskog tima Žoan Penjaroja I posle tog momenta njegovi igrači nisu uspeli ozbiljnije da priprete timu sa Malog Kalemegdana.

CRVENA ZVEZDA DOLAZI U AMERIKU: Svetski i evropski šampion organizuje kampove za decu u Čikagu, Milvokiju, Nju Džersiju i Akronu!

SUDIJE NAPRAVILE HAOS NA MEČU DALASA: Dončić izgubio živce, preti mu ozbiljna kazna! (VIDEO)

RUMUNI ZAPRETILI MAĐARIMA: UEFA nije dozvolila zastave “Velike Mađarske”, obavestićemo disciplinske komisije!