Vaterpolo selekcija Španije prvi je finalista Svetskog prvenstva u Singapuru, a Srbija i Mađarska će u međusobnom klinču (15.35) izabrati protivnika „crvene furije“ 24. jula. Osvajač bronzanih medalja na dva poslednja SP taj plasnam nadmašio je pobedom protiv vrlo žilave, ali i dalje za malo slabije Grčke, istina tek posle izvođenja peteraca – 11:9, jer je regularni deo ludog meča završen remijem (7:7).
Možda bi takav ishod bio i da Čalivopulos nije udario protivnika ispod vode i sudija mu posle pregleda VAR snimka nje svirao takozvano brutalno isključenje, zbog čega su Heleni čitava četiri minuta morali da igraju sa čovekom manje, a Granados nije iskoristio, u vezi s tim, pripadajući peterac.
PENALTY SHOOTOUT DRAMA IN SINGAPORE! 😱🇪🇸
— Total Waterpolo (@total_waterpolo) July 22, 2025
Spain survive the pressure cooker and outgun Greece in the shootout to reach the final! One for the history books!
Photo by @mtbphotonl#singapore2025 #waterpolo #vizilabda #pallanuoto #wasserball #vaterpolo #vaterpolo pic.twitter.com/Lf0bicGtNv
Jer takve stvari umeju ubiju u pojam, pa opet ne mogu biti obajšnjenje i opravdanje za silne promašaje pre i posle toga, do potonjeg vasksnuća. I to ne samo u situacijama sa igračem više. Uprkos tome i seriji ekipe sa Pirineja od 3:0 (6.3), uspeli su da, zaveslaj po zaveslaj, stignu do izjednačenja, četiri i po minuta pre kraja.
Crveni karton Granadosa demoralisao je Špance, u nastavku susreta, a Grcima raširio krila. Zbili su redove u odbrani i zaigrali kao u transu u napadu, pa opet su u zadnjim sekundama ispustili trijumf pre penal ruleta. Španci su to znali da naplate sa pet metara. Zahvaljujući dvema golmanskim odbranama i četiri realizovana šuta.
OSTALE TEME:
Izvor: Euronews; Foto: Printscreen X



