sport

CRNO-BELI POBEDILI U VEČITOM DERBIJU: Partizan u finišu kaznio kukavičku igru Zvezde!

Published

on

Fudbaleri Partizana pobedili su Crvenu zvezdu 2:0 (0:0) u Humskoj u 161. večitom derbiju, strelci u ginišu utakmice bili Suma u 83. minutu i Tošić u zaustavnom vremenu.

Večiti derbi odigran u devetom kolu Superlige Srbije završen je pobedom Partizana, koji je prišao Zvezdi na samo bod. Crveno-beli su četvrti sa 18, a crno-beli peti sa 17, s tim da su oba “večita” rivala odigrala samo po sedam mečeva.

Partizan je više želeo pobedu i zasluženo je ostvario slomivši Crvenu zvezdu u finišu utakmice. Oba gola postigli su rezervisti.

Sejduba Suma je golčinom u 83. minutu načeo crveno-bele, koje je dokusurio Zoran Tošić deset minuta kasnije.

Trener domaćina Savo Milošević nije odstupio od svoje filozofije fudbala. Želeo je da njegov tim igra fudbal.

S druge strane, njegov kolega Vladan Milojević je na teren poslao ekipu sa petoricom u zadnjoj liniji… U skladu sa tim, aktuelni šampion nije pokazivao nikakve ofanzivne afinitete.

Istina, ne može se reći ni da je Partizan stvarao šanse u prvom poluvremenu, ali se mora konstatovati da je najmlađi na terenu, Filip Stevanović, najčešće pretio – tri puta je tukao na gol.

Zvezda ni u nastavku nije nagoveštavala da bi u Humskoj da uzme ceo plen, pa je za to kažnjena.

Prvu veliku priliku imao je Sadik u 53. minutu kada se našao “oči u oči” sa Borjanom, ali je Zvezdin golman sjajno intervenisao.

U 69. minutu poništen je gol Zvezdi. Opravdano, jer je prekršaj na Stojkovićem bio očigledan. Posle kornera Žander je faulirao golmana Partizana, pa Milunoviću nije vredelo što je zatresao mrežu.

Mnogi su se čudili kada je trener Partizana Savo Milošević na teren poslao Sumu umesto Sadika (64. minut), ostavivši ekipu bez klasičnog napadača. Međutim, taj potez, kao i uvođenje Tošića umesto povređenog Natha u 77. minutu, ispostavili su se kao puni pogoci.

Suma je u 83. minutu sa 18 metara pogodio rašlje Borjanovog gola, a tome je prethodila greška Milunovića, kome je Asano uzeo loptu.

Jedinu šansu na utakmici gosti su imali u 89. minutu kada je Marin promašio izjednačenje. Posle prekida je Pavkov spustio loptu glavom, Zvezdin kapiten prevario dvojucu crno-belih igrača, ali onda šutirao preko gola.

U 89. minutu Zvezda je ostala sa igračem manje, jer je Vulić dobio drugi žuti karton.

Trijumf domaćina potvrdio je Tošić u sudijskoj nadoknadi. Brežančić je šutirao ili centrirao, svejedno, a “Bambi” je između Zvezdinih defanzivaca uklizao i sa peterca poslao loptu u mrežu za konačnih 2:0.

Izvor: Kurir.rs Foto: SuperSport