Prvog dana na Evropskom prvenstvu Srbija je osvojila tri medalje.
U kategoriji Masteri Goran Žepina iz Kaća osvojio je treće mesto i bronzanu medalju. U veoma jakoj konkurenciji uspeo je da dodje do polifinala i tako osvoji svoju prvu Evropsku medalju.
U kategoriji Grand Masteri Stevan Jankov iz Rumenke kod Novog Sada osvojio je treće mesto. Stevan je imao odlične mečeve i pokazao je veliko srce. Pobedjivao je šampione iz Norveške, Švajcarske, Španije i drugih zemalja.
U kategoriji Seniori grand masteri Branislav Jakšić iz Novog Sada osvojio je treće mesto. Branislav je u polufinalu izgubio na faulove i tako nije uspeo da udje u finale i odbrani titulu Evropskog šampiona od prošle godine. Radiša Milojković iz Petrovca na Mlavi osvojio je 4. mesto u kategoriji Grand Masteri.
Reprezentaciju Srbije na Evropskom prvenstvu čini 11 reprezentativaca u više kategorija (Masteri, Juniori , osobe sa invaliditetom i Seniori).
Evropsko prvenstvo u Madjarskoj traje od 9-20. maja i očekujemo još dosta medalja u drugim kategorijama navodi predsednik Sportskog saveza Srbije za obaranje ruke Nenad Smiljković.
OSTALE TEME:
VIŠE OD 7 MILIONA ZA OBNOVU KUĆE SRPSKE NAUČNICE: Dom Mileve Marić Ajnštajn postaje savremeni muzej!
Izvor: Telegraf.rs, Foto: Armwrestling Serbia



