Connect with us

sport

BOSTON POVEO U FINALU: Dramatičan preokret u najboljoj NBA utakmici godine! (VIDEO)

Published

on

U najboljoj utakmici ovogodišnjeg plej-ofa NBA lige košarkaši Boston Seltiksa savladali su u gostima Golden stejt Voriorse sa 120:108. Prvu utakmicu Velikog finala Seltiksi su prelomili u četvrtoj četvrtini, kada su stampedo-serijom 20:2 stigli 12 poena prednosti domaćina i na kraju ostvarili još i ubedljivu pobedu.

Najbolji igrač Seltiksa i utakmice bio je nezaustavljivi Džejlen Braun, koji je pogađao (24 poena), skakao (7) i aistirao (5). Markus Smart (18 poena, 4 asis.) je vrhunski vodio ekipu, vukući kada je bilo najpotrebnije, a ulogu heroja iz potaje zaslužio je Al Harford (26), koji je u tandemu sa Braunom ubacio sve ključne lopte. Derik Vajt je bio sila sa klupe (21 poen) a puno lošiju od očekivane utakmicu je odigrao prva zvezda u timu bez zvezda, Džejson Tejtum (12 poena, šut 3/17).

Ni slučajno ne treba zaboraviti učinak Roberta Vilijamsa (šut 4/4, 8 poena, 4 blokade), koji se najmanje vidi u statističkim brojkama.

Golden stejt kao da je izgubio dah u poslednjoj četvrtini, nikako nisu uspevali da zaustave dalekometnu paljbu Kelta, a njihova je stala još posle prve četvrtine, u kojoj je Stef Kari ubacio neverovatnih 6 trojki iz 9 pokušaja (ukupno 34 pooena, šut 12/25). Problem je što su ga ostali loše pratili, pa kada je Markus Smart uspeo da otera Karija od koša. usledila je panika u napadu Ratnika.

Endrju Vigins odigrao je solidnu utakmicu sa 20 poena, a Klej Tompsona je Boston bukvalno izgurao sa terena, tako da se nismo nagledali njegove dalekometne pucačine (12 poena). Dva ključna igrača u redovima Golden stejta su podbacila. Drejmond Grin je od početka bio nervozan i ništa mu nije polazilo za rukom (šut 2/12, 4 poena), a nije se proslavio ni Džordan Pul (šut 2/7, 9 poena), koji je odigrao verovatno najlošiju utakmicu u celom plej-ofu.

Sve u svemu, Boston je dobio utakmicu zato što je izdržao tempo Voriorsa a onda ih slomio svojim oružjima, pozicionim napadom i polu-kontrom.

Na žalost, Srbi u timu iz San Franciska, Nemanja Bjelica (3 poena) i Dejan Milojević nisu imali prilike da se raduju u svojoj prvoj utakmici Finalne serije ikada. Sledeću će imati već u nedelju, kada će na istom parketu dočekati Seltikse koji su u velikom naletu posle dobijenog biti-ili-ne-biti okršaja u 7.utakmici sa Majamijem.

Ali avaj…Golden stejt je sve samo ne ekipa koja se predaje posle jedne bitke. Oni su ih ovakvih imali mnogo, čak pet u poslednjoj deceniji (3 titule), tako da dobro znaju formulu koja rešava jednačinu finala.

Ono što treba da nas raduje jeste kvalitet košarke, koja je takva da nećemo žaliti ko god da uzme titulu. U ovom okršaju je već svima jasno da će pobediti bolji, a ne manje lošiji tim.

Piše: Antonije Kovačević Foto: Youtube