Bivši predsednik Brazila Žair Bolsonaro podržao je danas kandidaturu svog sina na predsedničkim izborima 2026. godine, javlja Rojters.
Sudija Vrhovnog suda Aleksandar de Moraes odobrio je Bolsonaru da nakratko napusti zatvor, gde služi 27-godišnju kaznu zbog planiranja državnog udara.
„Obaveza mi je da ne dopustim da se ućutka volja naroda i zato donosim odluku o nominaciji Flavija Bolsonara za pretkandidata za predsednika 2026.“, naveo je žair Bolsonaro Bolsonaro u pismu koje je njegov sin Flavio pročitao ispred bolnice u gradu Braziliji gde se leči njegov otac.
Senator Flavio Bolsonaro (44) rekao je da želi da učvrsti konzervativno nasleđe svog oca na izborima 4. oktobra, kada će pokušati da svrgne levičarskog predsednika Luiza Inasija Lulu da Silvu.
PROČITAJTE VIŠE:
Bivši predsednik Brazila, za koga postoji rizik od bekstva nakon osuđujuće presude, pritvoren je krajem novembra, a tri dana kasnije počeo je da služi svoju kaznu od 27 godina zatvora.
Vest o predsedničkoj kandidaturi Bolsonara mlađeg ovog meseca potresla je finansijska tržišta. Investitori su se ranije kladili da će bivši predsednik podržati iskusnijeg kandidata, poput guvernera Sao Paola Tarcisija de Freitasa, njegova bivšeg ministra infrastrukture.
OSTALE TEME:
REDITELJ ŽELIMIR ŽILNIK O STUDENTSKIM PROTESTIMA: „Srbija je iskoračila ka odbrani slobode!“
ILLINOIS UVEO DIGITALNA DOKUMENTA: Vozačke dozvole i lične karte sada na telefonima!
ČETIRI DANA PRED IZBORE NA KIM: Kurti deli po 100 evra za decu i penzionere!
PUTIN ODBIO NOVI MIROVNI PLAN UKRAJINE I SAD: Evo koji su njegovi zahtevi!
Izvor: Nova.rs, Foto: AP Photo / Raul Spinasse



