43°F / 36°F
41°F / 34°F

Published 11 months ago

By Serbian Times

MNOGO EMOCIJA ODVELO U PORAZ: Partizan izgoreo u Areni, majstorica odlučuje o Fajnal foru!

Košarkaši Partizana poraženi su posle velike drame u četvrtoj utakmici protiv Real Madrida rezultatom 78:85.

Veče su obeležile emotivne scene koje su viđene pre početka i tokom utakmice.

Počelo je loše po crno-bele koji, možda je i atmosfera u “Areni” uticala na to. U svakom slučaju, Real je otvorio utakmicu znatno bolje, u prvoj četvrtini je pogodio pet trojki, a od igrač se istakao Adam Hanga kao neko ko je najbolje raspoložen za igru.

Imao je Real i 14 poena prednosti u samoj završnici prve deonice, a tada je počeo veliki povratak domaćeg tima.

Janis Papapetru je pogodio flouter uz zvuk sirene, a onda na startu druge deonice i dve trojke. Imao je Grk podršku u vidu Zeka Ledeja i Dantea Egzuma, a Real je imao problem u organizaciji napada, pošto je ekipa Željka Obradovića zaigrala znatno bolju odbranu.

Na poluvreme su dva tima otišla uz prednost Reala rezultatom 42:45, nakon što su sudije poništile trojku Anđušića zbog isteka vremena.

Došao je u trećoj deonici Partizan i do prve prednosti od starta meča, ali je Real uspeo da odgovori na nalete crno-belih, ali i publike koja je tek od starta drugog počela organizovano da navija.

Razigrao se i Tavares koji je u trećoj četvrtini postigao osam poena, a gosti su nakon 30 minuta imali šest poena prednosti.

Do samog kraja gledali smo veliku dramu, Real je imao šest poena prednosti na manje od minut i po do kraja utakmice, a onda smo videli neverovatnu sekvencu.

Madar je u krao loptu i položio je u koš, a onda, kada su gosti vratili loptu u igru ispod svog koša, pokušao da preseče dodavanje Vilijams-Gosa. Lopta se od njegovih ruka odbila u koš, pa je na semaforu pisalo “78:80”.

Tajm-aut je tražio Čus Mateo, a nakon toga neverovatna scena zabeležena je i na drugoj strani terena. Nekoliko ofanzivnih skokova u velikoj gužvi su uhvatili gostujući igrači, a sve se završilo poenima Tavaresa uz prekršaj. “Džin” ekipe iz Madrida pogodio je i dodatno bacanje, a tačku na utakmicu stavio je Džanan Musa poenima nakon promašaja Ledeja i Nanelija za tri poena.

Zek Ledej je odigrao fantastičan meč. Postigao je 25 poena uz 12/14 šut za dva poena, tri skoka i po jednom asistencijom i ukradenom loptom. Janis Papapetru je dodao 18 poena, a Matijas Lesor 11.

Na drugoj strani Tavares je imao 15 poena, sedam skokova i dve ukradene lopte, Hanga 15 poena, Musa i Dek po 14 poena.