Popularni glumac Branko Cvejić napustio nas je juče u 75. godini. On je bio hitno hospitalizovan nakon što mu je pozlilo tokom probe u pozorištu.
Ostaće upamćen po ulozi Baneta Bumbara u popularnoj seriji „Grlom u jagode“ i kao Lister iz „Porodičnog blaga“, dok ga se mnogi sećaju i po ulogama u ostvarenjima „Bela lađa“, „Sinđelići“, „Jagoda u supermarketu“, „Biće bolje“ i drugim.
On je diplomirao glumu na Fakultetu dramskih umetnosti u Beogradu 1969. godine i od tada je stalni član Jugoslovenskog dramskog pozorišta. Osim što je igrao bio je i upravnik Jugoslovenskog dramskog pozorišta u periodu od 2002 do 2011. godine. Kao gost je igrao u Pozorištu Atelje 212 i Zvezdara teatru.
Njegov otac bio je operski pevač i profesor Muzičke škole „Stanković“ Žarko Cvejić (1907-1994).
Branko je iza sebe ostavio suprugu, sina Žarka i ćerku Bojanu, kao i unuku.
O datumu i vremenu komemoracije koja će biti održana u Jugoslovenskom dramskom pozorištu javnost će naknadno biti obaveštena.
Izvor: Kurir.rs Foto: Imdb



