Četiri osobe, uključujući dva tinejdžera poginulo je u sudaru voza i školskog autobusa u Belgiji, rekao je ministar saobraćaja Žan-Lik Krik, prenosi RTL TV.
Ministar je dodao da su među poginulima vozač autobusa i jedna odrasla osoba koja je pratila đake. Još dve osobe su teško povređene. On je, takođe, naveo da se na sigurnosnim kamerama može videti da su rampe bile spuštene.
Oko 100 putnika iz voza je evakuisano i zbrinuto nakon sudara koji se jutros dogodio u belgijskom gradu Bugenhautu, između Antverpena i Brisela.
BREAKING: Footage shows emergency services at the scene after a train collided with a school bus in Buggenhout, Belgium
— Sky News (@SkyNews) May 26, 2026
Live updates: https://t.co/E80U2MRYBo
📺 Sky 501, Virgin 602, Freeview 233 and YouTube pic.twitter.com/ZHR2aOgufx
U školskom autobusu nalazilo se sedmoro dece i jedna odrasla osoba, a voz je, prema izveštajima belgijskih medija, bio oko kilometar od stanice i već je počeo da koči u trenutku nesreće.
U 8:08 časova školski autobus je ušao na pružni prelaz, pri čemu su, prema navodima, rampe spuštene, a svetlo na semaforu crveno, što se vidi i na snimku nadzorne kamere.
⚠️ UNA PREGHIERA – BELGIO 🇧🇪
— 𝕊𝕀𝔸𝕋𝔼 𝕊𝔸ℕ𝕋𝕀 (@SiateSanti) May 26, 2026
Uno scuolabus è stato investito da un treno a un passaggio a livello a #Buggenhout. Secondo @vrtnws, si contano diversi morti. pic.twitter.com/sHhRxJuiTW
Belgija, sa gustom železničkom mrežom, ima istoriju nesreća na železničkim prelazima.
Pet osoba je poginulo u takvim nesrećama 2025. godine, navodi železnički infrastrukturni operator Infrabel na svojoj veb stranici, što je najniži broj zabeležen od 2020. godine.
OSTALE TEME:
PREMINUO DRAGOLJUB MIĆUNOVIĆ: Osnivač i prvi predsednik Demokratske stranke umro u 96. godini!
„VETERANI“ ORLOVA DOBILI ODMOR: Paunovićev spisak za okršaj sa Meksikom prepun mladih igrača!
TRAGIČAN KRAJ POTRAGE U BOSNI: Telo nestalog hrvatskog planinara pronađeno na planini Visočica!
Izvor: B92; Foto: Printscreen X



