Pobednica 36. Svetskog prvenstva u tucanju farbanim vaskršnjim jajima u Mokrinu je Ivana Prodanović, dok je titula u konkurenciji juniora pripala Dušanu Terziću. U potrazi za šampionskim jajetom oboje su imali pomoć i podršku porodica, a kako kažu glavne odlike tvrdog kokošijeg jajeta su dobar zvuk i normalna veličina
Titulu svetske šampionke u tucanju farbanim vaskršnjim jajima ove godine u Mokrinu odnela je Ivana Prodanović, koja je u finalu bila bolja od Milivoja Radojčina. Meštanka sela domaćina manifestacije već je pobedila 2022. godine, a u priprema za takmičenje trajala je od početka godine, kada je sa ocem krenula u potragu za šampionskim kokošijim jajetom.
„U januara sam počela da tražim jaje“
„Januara počinje da se traži jaje. Uglavnom se gleda da je dobar zvuk i da je jaje normalne veličine“, rekla je Ivana Prodanović, svetska šampionka.
Šampionska titula ostala je u Mokrinu i u juniorskoj konkurenciji, jer je Dušan Terzić pobedio Georgija Malenčića.
Dušanu put do prvog mesta nije bio lak.
„Prvi put učestvujem. Deda mi je pomogao da izaberem jaje, a birali smo celu zimu“, priča Dušan Terzić.
Na 36. Svetskom prvenstvu u tucanju farbanim vaskršnjim jajima, koji se smatraju centralnim delom Vaskršnjih svečanosti u Mokrinu, učestvovali su takmičari pretežno iz sela – domaćina, ali i iz drugih gradova i zemalja. Predanost i iskustvo su, ipak, ono što donosi najbolje rezultate:
„Oni koji rade, odnosno gaje kokoške, tragaju za tvrdim jajetom i oni pobeđuju. Uvek pobedi neko ko zaista ima tvrdo jaje i ko se time bavi intenzivno. Ili bude u finalu ili u završnici“, objasnio je Živica Terzić, predsednik takmičarske komisije.
OSTALE TEME:
Izvor: Blic, Foto: Printscreen Youtube



