Danas su u Negotinu, Mionici i Sečnju održavani lokalni izbori, a na biralištima su uočene brojne nepravilnosti, kupovina glasova, paralelni birački spiskovi, tuče, a u tri pomenute opštine uklicama su krstarile horde batinaša SNS obučene u crno, koje su zastrašivale građane i izazivale nerede.
Zbog napada batinaša na njihove dve koleginice CRTA je povukla sve svoje posmatrače iz Mionice, a atmosfera straha je vladala i u Negotinu i Sečnju, gde su kamere uhvatile slučajeve kupoprodaje glasova na ulicama.
Vučić proglasio pobedu
Oglasio se i predsednik Srbije Aleksandar Vučić, koji je proglasio pobedu njegove liste u sve tri opštine.
Prema njegovim rečima, u Negotinu je SNS osvojila 69,3 odsto glasova, opoziciona „blokaderska“ lista 26,7 odsto, dok ostale liste nisu prešle cenzus.
U Sečnju je, po podacima sa 16 od 17 biračkih mesta, SNS osvojila 60,9 odsto, SPS 4,7, a opoziciona lista 30,4 odsto glasova. Vučić je poručio da očekuje „još ubedljiviju“ pobedu u narednom ciklusu.
U Mionici, prema njegovim rečima SNS ima 52,6 odsto, a opoziciona lista 38,5 odsto.
Rezultati se čekaju i ispred RTS-a
Građani koji večeras protestuju ispred Radio-televizije Srbije (RTS) zbog neobjektivnog izveštavanja o današnjim lokalnim izborima u Mionici, Sečnju i Negotinu, preko projektora su na razvučenom platnu pustili televizijski prenos izbornih rezultata iz ove tri opštine.
Napadnuta jedna građanka i novinyari u Negotinu
Muškarci sa motkama ispred SNS prostorija u Mionici
Na društvenim mrežama objavljen je snimak na kom se vide muškarci sa motkama ispred SNS prostorija u Mionici.
Ćaci sa motkama ispred SNS u Mionici pic.twitter.com/aIPlNuEbau
— Luka Pesic (@LukaPes13010586) November 30, 2025
Dačić o neredima tokom izbornog dana
Ministar policije Ivica Dačić izjavio je da je tokom izbornog dana bilo narušavanja reda i mira, posebno u Mionici, zbog čega je policija intervenisala. Naveo je da je bilo privođenja zbog nošenja zabranjenih predmeta, poput palica, i dodao da su incidenti počeli još od ranog jutra, uz dolazak ljudi iz drugih gradova “pripremljenih za pravljenje haosa”.
Slavlje obe strane u Mionici
U Mionici su vatromet imali i Ujedinjeni i lista Srpske napredne stranke.
U Mionici su vatromet imali i Ujedinjeni i lista Srpske napredne stranke. pic.twitter.com/A7UXpZAHl9
— Mašina (@MasinaRS) November 30, 2025
Izvor: Nova Foto: ATA Images, N1
PROČITAJTE JOŠ:
BATINAŠI TERORIŠU MIONICU: Napadnut narodni poslanik, metalnom šipkom udaran u glavu! (VIDEO)
HAOS OKO ĆACILENDA: Napad nožem ispred Narodne skupštine, policija uhapsila mladića!



