Predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski je rekao da bi direktni ukrajinsko-ruski mirovni pregovori u Istanbulu, u Turskoj mogli da budu večeras ili sutra, u petak.
„Čekamo sada odgovarajuće signale SAD i Turske, rekao bih čak konkretne informacije – u koliko sati će se grupe sastati danas ili u koliko sati će se sastati sutra“, rekao je on novinarima u Ankari, posle sastanka s predsednikom Turse Redžepom Tajipom Erdoganom.
PROČITAJTE VIŠE:
Zelenski je predlagao direktne pregovore s predsednikom Rusije Vladimirom Putinom, ali on nije došao i poslao je delegaciju na čijem čelu je njegov pomoćnik Vladimir Medinski. Ukrajinsku delegaciju za pregovore predvodi ministar odbrane Rustem Omerov.
Posle razgovora sa Erdoganom Zelenski je završio posetu Turskoj i otišao u Albaniju.
Poslednji direktni ukrajinsko-ruski pregovori bili su u martu 2022. godine, ubrzo posle početka ruske invazije na Ukrajinu.
OSTALE TEME:
NJUJORK TAJMS O SLUČAJU GENERALŠTAB: Falsifikovan dokument doveo Trampa u jako neprijatnu situaciju!
NEDOPUSTIVO NASILJE U OBRENOVCU: Dve tinejdžerke brutalno pretukle drugaricu (17) na ulici!
Izvor: Nova.rs, Foto: Turkish Presidency / AP



