Košarkaši Partizana su u Lionu pobedili Asvel u drugom kolu Evrolige rezultatom 88:62 .
Crno-beli na teškom gostovanju jure prvu pobedu u elitnom takmičenju, dok je Asvel u prvom kolu poražen od Zvezde u Beogradu, pa se i on nada prvom trijumfu ove sezone.
Zek Ledej je igrač utakmice sa 13 poena. Ledej nije imao promašaj iz igre, a dodao je i sedam skokova.
Najefikasniji u Partizanu je bio Naneli sa 17 poena, Smailagić je ubacio 12 poena, a Panter 11.
Rezultat na poluvremenu 2. kola @EuroLeague u Astrobal Areni@LDLCASVEL 2️⃣9️⃣ – 4️⃣3️⃣ #KKPartizan #EuroLeague pic.twitter.com/oZ4mnRDUDB
— KK Partizan Mozzart Bet (@PartizanBC) October 12, 2023
Kod domaćina, Frenk Džekson je postigao 16 poena, a Timoti Luvavu-.Kabaro 10.
Uoči meča beogradski tim je zadesila loša vest, Ognjen Jaramaz je ostao u hotelu pošto se požalio na zdravstveno stanje.
Domaći tim je samo u prvoj četvrtini parirao četi Željka Obradovića. Crno-beli su serijom 8:0 u finišu prve četvrtine poveli sa 17:10 i više nisu ispuštali prednost. Sredinom druge četvrtine gosti su nanizali sedam poena za prvu dvocifrenu prednost, a na poluvremenu stekli 15 poena viška – 41:26.
Tokom treće četvrtine crno-beli su stigli i do 30 poena viška, pre svega zahvaljujući sjajnoj odbrani iz koje su proizišle brojne kontre i laki poeni.
🏀 3/4 | Round 2 | Euro League@LDLCASVEL 48 – 72 #KKPartizan#EuroLeague pic.twitter.com/NTnttVJo1W
— KK Partizan Mozzart Bet (@PartizanBC) October 12, 2023
Asvel je početkom poslednje četvrtine uspeo da smanji na 20 poena minusa, ali se Partizan ubrzo ponovo vratio na plus 30 (86:56).
U narednom kolu, u utorak, Partizan dočekuje Barselonu. Prethodno će, već u subotu, ugostiti Cibonu u okviru ABA lige.
PROČITAJTE VIŠE:
Izvor: Kurir
Foto: Pedja Milosavljevic/STARSPORT



